Honey deals & finds

Best value (1708)

Lowest standardized $/lb (filterable via the rail).

Sage – XL (16oz) Scoop-able Glass · Sage XLGlass
Raw
$21.50/ lb

Sage – XL (16oz) Scoop-able Glass · Sage XLGlass

M&Sage · Mike & Niki's Honey
List price $21.50 · 1.00 lb
≈ 10.5× USDA wholesale
Details →
Sage – XL (16oz) Squeeze-able Plastic · Sage XLPlastic
Raw
$21.50/ lb

Sage – XL (16oz) Squeeze-able Plastic · Sage XLPlastic

M&Sage · Mike & Niki's Honey
List price $21.50 · 1.00 lb
≈ 10.5× USDA wholesale
Details →
Buckwheat – XL (16oz) Squeeze-able Plastic
$21.50/ lb

Buckwheat – XL (16oz) Squeeze-able Plastic

M&Wildflower · Mike & Niki's Honey
List price $21.50 · 1.00 lb
≈ 13× USDA wholesale
Details →
Sonoma Wildflower Honey Extra-Large Squeeze-able Plastic · Sonoma XLPlastic
$21.50/ lb

Sonoma Wildflower Honey Extra-Large Squeeze-able Plastic · Sonoma XLPlastic

M&Wildflower · Mike & Niki's Honey
List price $23.50 · 1.09 lb
≈ 13× USDA wholesale
Details →
Starthistle – XL (16oz) Scoop-able Glass · Starthistle XLGlass
Raw
$21.50/ lb

Starthistle – XL (16oz) Scoop-able Glass · Starthistle XLGlass

M&Star Thistle · Mike & Niki's Honey
List price $21.50 · 1.00 lb
≈ 10.3× USDA wholesale
Details →
Christmas Holly Honey – XL (16oz) Scoop-able Glass
Raw
$21.50/ lb

Christmas Holly Honey – XL (16oz) Scoop-able Glass

M&Brazilian Pepper · Mike & Niki's Honey
List price $21.50 · 1.00 lb
≈ 11.9× USDA wholesale
Details →
Buckwheat – XL (16oz) Pour-able Glass
$21.50/ lb

Buckwheat – XL (16oz) Pour-able Glass

M&Wildflower · Mike & Niki's Honey
List price $21.50 · 1.00 lb
≈ 13× USDA wholesale
Details →
Starthistle – XL (16oz) Squeeze-able Plastic · Starthistle XLPlastic
Raw
$21.50/ lb

Starthistle – XL (16oz) Squeeze-able Plastic · Starthistle XLPlastic

M&Star Thistle · Mike & Niki's Honey
List price $21.50 · 1.00 lb
≈ 10.3× USDA wholesale
Details →
Sunnyvale Wildflower Honey Extra-Large Squeeze-able Plastic · Sunnyvale XLarge Plastic
Organic
$21.50/ lb

Sunnyvale Wildflower Honey Extra-Large Squeeze-able Plastic · Sunnyvale XLarge Plastic

M&Wildflower · Mike & Niki's Honey
List price $23.50 · 1.09 lb
≈ 13× USDA wholesale
Details →
Canola Flower – XL (16oz) Scoop-able Glass
OrganicRaw
$21.50/ lb

Canola Flower – XL (16oz) Scoop-able Glass

M&Canola · Mike & Niki's Honey
List price $21.50 · 1.00 lb
≈ 11.3× USDA wholesale
Details →
Clover Honey – XL (16oz) Pour-able Glass
Raw
$21.50/ lb

Clover Honey – XL (16oz) Pour-able Glass

M&Clover · Mike & Niki's Honey
List price $21.50 · 1.00 lb
≈ 11.3× USDA wholesale
Details →
Canola Flower – XL (16oz) Squeeze-able Plastic
OrganicRaw
$21.50/ lb

Canola Flower – XL (16oz) Squeeze-able Plastic

M&Canola · Mike & Niki's Honey
List price $21.50 · 1.00 lb
≈ 11.3× USDA wholesale
Details →
Saratoga Wildflower Honey Extra-Large Squeeze-able Plastic · Saratoga XLPlastic
$21.50/ lb

Saratoga Wildflower Honey Extra-Large Squeeze-able Plastic · Saratoga XLPlastic

M&Wildflower · Mike & Niki's Honey
List price $23.50 · 1.09 lb
≈ 13× USDA wholesale
Details →
Buckwheat Blossom Raw Honey - two 2.5lb Jars – 5lbs total
Raw
$21.60/ lb

Buckwheat Blossom Raw Honey - two 2.5lb Jars – 5lbs total

TBBuckwheat · The Beekeeper's Daughter
List price $53.99 · 2.50 lb
≈ 11.4× USDA wholesale
Details →
Saw Palmetto Raw Honey - two 2.5lb Jars – 5lbs total
Raw
$21.60/ lb

Saw Palmetto Raw Honey - two 2.5lb Jars – 5lbs total

TBPalmetto · The Beekeeper's Daughter
List price $53.99 · 2.50 lb
≈ 8× USDA wholesale
Details →
Orange Blossom Raw Honey - two 2.5lb Jars – 5lbs total
Raw
$21.60/ lb

Orange Blossom Raw Honey - two 2.5lb Jars – 5lbs total

TBOrange Blossom · The Beekeeper's Daughter
List price $53.99 · 2.50 lb
≈ 9.4× USDA wholesale
Details →
Hot Tupelo Honey - 8 oz · Hot Tupelo Honey - 8 oz
Raw
$21.90/ lb

Hot Tupelo Honey - 8 oz · Hot Tupelo Honey - 8 oz

SHTupelo · Smiley Honey
List price $10.95 · 0.50 lb
≈ 11× USDA wholesale
Details →
Tupelo Honey · 8 ounce plastic bottle
Raw
$21.90/ lb

Tupelo Honey · 8 ounce plastic bottle

SHTupelo · Smiley Honey
List price $10.95 · 0.50 lb
≈ 11× USDA wholesale
Details →
Honey Lavender Shower Steamers
$21.98/ lb

Honey Lavender Shower Steamers

MCLavender · Mill Creek Apiary
List price $22.00 · 1.00 lb
Details →
Tupelo Honey 12 oz Cylinder · 12oz Tupelo Honey
Raw
$22.00/ lb

Tupelo Honey 12 oz Cylinder · 12oz Tupelo Honey

SHTupelo · Smiley Honey
List price $16.50 · 0.75 lb
≈ 11× USDA wholesale
Details →
Minnesota Amber Honey 8 oz Bottle
$22.00/ lb

Minnesota Amber Honey 8 oz Bottle

BHLocal & Regional · Bare Honey
List price $11.00 · 0.50 lb
Details →
Wildflower Honey 8 oz Bottle
Raw
$22.00/ lb

Wildflower Honey 8 oz Bottle

BHWildflower · Bare Honey
List price $11.00 · 0.50 lb
≈ 13.3× USDA wholesale
Details →
Solar Grown HoneyTM 8 oz squeez Bottle
$22.00/ lb

Solar Grown HoneyTM 8 oz squeez Bottle

BHHoney · Bare Honey
List price $11.00 · 0.50 lb
Details →
Bourbon Barrel-Aged Honey - 1 lb Jar
$22.00/ lb

Bourbon Barrel-Aged Honey - 1 lb Jar

WHFlavored & Infused · Walker Honey Farm
List price $22.00 · 1.00 lb
Details →